Granatowa sofa w salonie – inspiracje

Sofy do salonu

02.03.2022

Zdecydowałeś się na zakup granatowej sofy do salonu? Jeśli tak, to na pewno szukasz inspiracji, jak dobrze urządzić wnętrze, które będzie doskonale komponowało się z wybranym przez Ciebie meblem. 

Czasami trudno samemu wpaść na dobre pomysły i odpowiednie połączenia. 

Jeśli tu jesteś, to nie musisz się już o to martwić. W tym artykule pokażemy Ci kilka inspiracji. Granatowa sofa w salonie to na pewno ważny element całej aranżacji, dlatego warto pomyśleć co zrobić, aby cała przestrzeń była spójna i tworzyła przytulne pomieszczenie. 

Oto kilka aranżacji i inspiracji, które możesz wykorzystać! 

Granatowa sofa – aranżacje ustawienia 

Pierwszym i podstawowym pytaniem jest to, jak ustawić sofę w salonie, aby zaaranżować dobrze całą przestrzeń. Jest na to kilka sposobów!

Pierwszym klasycznym ustawieniem, jest postawić granatową sofę na środku salonu. Dzięki temu będziesz miał dostęp do niej z każdej strony. Dodatkowo stworzysz doskonałą przestrzeń do relaksu i odpoczynku. Aby ten kąt wypełnić, warto pomyśleć o dywanie, lampie stojącej oraz stoliku kawowym. W takim ułożeniu warto dobrym pomysłem będzie powieszenie telewizora na ścianie na wprost granatowej sofy. 

Jest także inny sposób. Możesz umieścić sofę pod ścianą. W ten sposób zyskujesz przestrzeń na środku salonu. W ten sposób możesz podzielić pomieszczenie na strefy. Przy sofie możesz także umieścić dywan oraz stolik, aby stworzyć idealne miejsce wypoczynkowe po ciężkim dniu. 

A może chcesz ustawić dwie sofy w salonie? Jeśli zastanawiasz się, jak najlepiej to zrobić odwiedź https://www.sofyifotele.pl/jak-ustawic-dwie-sofy-w-salonie. Zobaczysz, jakie ustawienia będą najlepsze i wybierzesz dla siebie idealne rozwiązanie. 

Granatowa sofa - aranżacje ustawienia
Sofa na środku salonu wraz z dywanem i stolikiem kawowym tworzy idealny kącik wypoczynkowy.

Sofa z pufą lub fotelem – czyli doskonałe połączenie 

Aby dopełnić wnętrze i sprawić, że będzie dobrze się prezentowało, możesz także zastanowić się nad zakupem fotela lub pufy. Taki element, będzie doskonały dla każdego, kto lubi usiąść wygodnie z książką lub herbatą i zrelaksować się po ciężkim dniu, pełnym wrażeń. 

Jeśli chodzi o fotel, to dobrze jest zastanowić się przede wszystkim nad stylem. Pamiętaj, że musi wpasować się w wygląd całego pomieszczenia. Dlatego zwróć uwagę na detale takie jak; wykonanie, zakończenia oraz materiał, z którego jest stworzony. Wszystkie te elementy mają duży wpływ nie tylko na estetykę, ale także na Twoją wygodę. Zastanawiasz się nad kolorem? Tutaj dobrze będzie postawić na fotel o tej samej barwie, co sofa, czyli granatowej. Razem stworzą spójną aranżację. 

Granatowa sofa aranżacje z fotelem
Granatowe sofy doskonale się prezentują z fotelem o tym samym kolorze. Źródło: Oficjalna strona producenta PMW.

Możesz także wybrać funkcjonalną pufę. Będzie doskonała, jako przedłużenie sofy. Dzięki niej stworzysz pewnego rodzaju narożnik. Tym sposobem będziesz mógł wygodnie wyciągnąć nogi i komfortowo odpocząć. Możesz ją przenosić i ustawiać, jak tylko chcesz. W tym przypadku także warto postawić na pufę w granatowym kolorze. Stworzy doskonałe połączenie z sofą i będzie stanowić jej wydłużenie. 

Pufy możesz znaleźć w wersji z pojemnikiem. Dzięki niemu będziesz miał dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy, których nie masz gdzie schować lub nie chcesz, aby były widoczne. Oczywiście możesz zakupić fotel i pufę. Wszystko zależy od Twoich preferencji. 

Granatowa sofa z pufą
Granatowa sofa z pufą stworzy dodatkową przestrzeń do wypoczynku. Źródło: Oficjalna strona producenta MKS Meble.

Meble kluczem do doskonałej aranżacji 

Jeśli zakupiłeś granatową sofę i chcesz, aby całe pomieszczenie wyglądało idealnie, to musisz zastanowić się nad doborem mebli. W połączeniu w tym kolorem kanapy możesz poszukać mebli drewnianych. Jasne lub ciemne – to zależy od Twoich preferencji. Idealnie będą wyglądać z wybraną przez Ciebie sofą. Co więcej, możesz także wybrać meble z elementami metalowymi lub szklanymi.

Granatowa sofa w salonie - aranżacje w drewnianymi meblami
Granatowa sofa – aranżacje z ciemnymi meblami wykonanymi z drewna. 

Granatowa sofa aranżacje – kolor ścian na znaczenie

Wybrana przez Ciebie granatowa sofa to nie wszystko. Aby wnętrze dobrze wyglądało, musisz także zdecydować się na odpowiedni kolor ścian. 

Kolor granatowy rzuca się w oczy od razu po wejściu do pomieszczenia. Dlatego też dobrym pomysłem będzie wybór stonowanych i neutralnych kolorów, jeśli chodzi o ściany. Możesz wybrać biały lub szary. Te dwa kolory wspaniale łączą się z granatem i tworzą wnętrze pełne klasy i stylu. To kolory, które nigdy nie wyjdą z mody.

Jeśli chcesz postawić na odważniejsze zestawienie kolorystyczne, możesz pomalować ściany na kolor jasnoniebieski. Błękit będzie kontrastował z ciemnym granatem. Możesz także wybrać butelkowy zielony kolor. 

Granatowa sofa - inspiracje kolor ścian
Granatowa sofa na tle jasnej ściany jest widoczna i kontrastowa. Źródło: Oficjalna strona producenta BLmeble.

Granatowa sofa w salonie – na jakie dodatki postawić?

Salon to także dodatki. Oczywiście głównym elementem w salonie będzie sofa, dlatego warto pomyśleć o jej dekoracji. 

Dlatego też pierwszym istotnym dodatkiem są poduszki. Dzięki nim pomieszczenie jest przytulne. W tym przypadku możesz pójść w klasykę i wybrać poduszki w kolorze białym lub kremowym. Na pewno będą kontrastować z ciemną sofą. Dodatkowo rozjaśniają pomieszczenie. Kolejnym pomysłem, który się sprawdzi to poduszki w kolorze niebieskim. W tym przypadku dobrze jest wybrać jasne, błękitne odcienie, aby były widoczne na tle ciemnej kanapy. Jeśli chcesz zaszaleć, możesz postawić na poduszki w kolorze żółtym lub pomarańczowym. Będą się wyróżniać, a także wprowadzą do wnętrza energię i niepowtarzalność. 

Granatowa sofa - aranżacje z poduszkami
Granatowa sofa z poduszkami w pomarańczowym odcieniu. 

Kolejnym świetnym dodatkiem jest dywan. Jest to nadal popularny element wystroju wnętrza i warto go mieć w pomieszczeniu. Idealnie spełnia swoją rolę, jako dekoracja, a także dopełnia aranżację. Jednak jaki dywan będzie najlepszy, jeśli w Twoim salonie znajduje się granatowa kanapa? Aranżacje mogą być różne, ale warto postawić na jasne kolory. Rozjaśnisz pomieszczenie, a dywan będzie kontrastować z ciemną kanapą. Jeśli jesteś odważny i chcesz zaszaleć, możesz wybrać dywan w kolorze jasnym niebieskim, butelkowym zielonym lub żółtym. 

Jeśli kupujesz dywan warto wybrać także poduszki w takim samym lub zbliżonym odcieniu, aby stworzyć spójne wnętrze. Za dużo kolorów może wprowadzić chaos.

Granatowa sofa z jasnym dywanem
Jasny dywan do granatowej sofy sprawia, że pomieszczenie staje się przytulne. Źródło: Oficjalna strona producenta Mebel Partner.

Czy na tym dodatki się kończą? Oczywiście, że nie. Do wnętrza możesz dodać wiele innych elementów. Popularne są lampy, stoliki kawowe, zasłony i lustra.  

Lampę możesz postawić blisko granatowej sofy lub fotela, aby móc nawet wieczorami czytać swoje ulubione powieści. Jasne zasłony sprawią, że pomieszczenie będzie jaśniejsze. Jednak możesz zdecydować się na bardziej mroczne klimaty i wybrać ciężkie granatowe lub ciemnozielone zasłony. 

Myślisz o innych dodatkach? Jeśli tak, to dobrze jest postawić na złoto. Doskonale łączy się z granatowym kolorem i tworzy oryginalny i ciekawy wygląd. Lampy czy stoliki kawowe z elementami w tym kolorze będą idealne. Takie dodatki tworzą niesamowite i pełne miejsce do wypoczynku i relaksu. 

Granatowa sofa i złote dodatki
Granatowa sofa – aranżacje ze złotymi elementami będą strzałem w dziesiątkę. 

Jak widzisz, pomysłów jest dużo, jeśli w grę wchodzi granatowa sofa. Aranżacje są różne i możesz wcielić je w życie. Jednak pamiętaj o tym, aby wybierać wszystkie dodatki z rozwagą. Nie mieszkaj za dużo kolorów, aby nie wprowadzić do wnętrza chaosu. Weź pod uwagę także ustawienie sofy, aby stworzyć idealnie miejsce dla Ciebie i całej rodziny. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów