Jaki dywan do szarej sofy?

Porady wnętrza

28.02.2022

Sofa to jeden z głównych elementów w salonie. Dlatego ważne jest, aby wybrać odpowiedni kolor. Popularną barwą jest szary, ponieważ nie tylko pasuje do wielu wnętrz, ale także łączy się z wieloma kolorami.

Oczywiście dobór dodatków do pomieszczenia jest bardzo ważny, dlatego należy wybrać odpowiedni dywan do szarej sofy. Takie małe detale mogą sprawić, że Twoje wnętrze będzie stylowe oraz sprawi, że cała przestrzeń stworzy spójną całość. 

Jaki dywan do szarej kanapy wybrać? Na to pytanie odpowiemy Ci właśnie w tym artykule! Z nami dowiesz się, jakiej barwy poszukiwać w sklepie, aby pasował do wybranej sofy! 

Szary dywan do szarej kanapy

Jeśli zakupiłeś, lub myślisz nad kupnem szarej kanapy, to do głowy na pewno przychodzi Ci wybór szarego dywanu. Przecież to strzał w dziesiątkę! Nie do końca. Dywan do szarej kanapy będzie pasował tylko i wyłącznie wtedy, jeśli jego odcień będzie jaśniejszy lub ciemniejszy od wybranego przez Ciebie mebla. Mówiąc krótko, musi być pomiędzy nimi kontrast. Tylko wtedy dywan będzie się wyróżniał i będzie widoczny np. w salonie. 

Nie kupuj szarego dywanu, który będzie zlewał się z kolorem sofy. Przez to utracisz oryginalność i stylowość pokoju. Oba kolory zleją się w całość i będą tworzyły tylko plamę w pomieszczeniu. Pomyśl dokładnie nad wyborem dodatków w tym kolorze przed ich zakupem. 

Jaki dywan od szarej kanapy -szary
Szara sofa doskonale prezentuje się z szarym dywanem.

Jaki dywan do szarej kanapy? A może niebieski? 

Jeśli nie chcesz eksperymentować, to dobrym wyborem będzie zakup niebieskiego dywanu. Będzie prezentował się stylowo, a dzięki swojemu kolorowi będzie odznaczał się przy sofie. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na ciemniejsze odcienie niebieskiego. Częstym wyborem jest granatowy dywan. Szara sofa będzie doskonale komponować się z produktem, który wybierzesz. 

Beżowy dywan do szarej kanapy 

Czy beżowy dywan to naprawdę dobry wybór? Otóż tak! Kilka lat temu te kolory powróciły na salony i coraz częściej pojawiają się w pomieszczeniach. Musisz tylko pamiętać o tym, aby zakupić odpowiedni odcień. 

Podczas wizyty w sklepie stacjonarnym lub internetowym szukaj jasnych brązów i beży. Unikaj ciemnych odcieni. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Ciemne barwy w połączeniu z szarością niekorzystnie wypadają. Może to zakłócić harmonię i elegancję, którą na pewno chcesz wprowadzić do swojego pomieszczenia. Ten wybór to dobra propozycja, jeśli w Twoim salonie będzie stała szara sofa. Jaki dywan będzie jeszcze odpowiedni do wnętrza z szarą kanapą? 

Postaw na kontrast, czyli biały dywan 

Jeśli chcesz wprowadzić do swojego pomieszczenia kontrast między szarą sofą a dywanem, to dobrym wyborem będzie produkt w kolorze białym. Taki dodatek na pewno sprawi, że wnętrze będzie jaśniejsze i przytulne. Idealnie sprawdzi się w pokojach, które są stworzone w stylu glamour lub nowoczesnym. 

Jaki kolor dywanu do szarej kanapy? Postaw na żółty kolor! 

Jeśli chcesz wprowadzić styl skandynawski, to doskonałym wyborem będzie żółty dywan! Może Ci się to dziwnym pomysłem, ale uwierz nam. Takie połączenie sprawi, że wnętrze będzie przytulne. Co więcej, ociepli pomieszczenie i szarą sofę, która będzie głównym elementem wnętrza. 

Wzory na dywanie – czy zdecydować się na taki wybór?

Oczywiście na rynku są nie tylko jednokolorowe dywany. Możesz znaleźć także te, które posiadają różnego rodzaju wzory. Do nowoczesnego wnętrza na pewno będą pasowały geometryczne kształty. Pamiętaj jednak, że możesz postawić na tego typu produkty, jeśli szara sofa nie jest wzorzysta. Jeśli jest, to postaraj się ograniczyć różne akcenty, które wprowadzisz do pomieszczenia. 

Dlaczego? Wprowadzając dużą ilość wzorów, możesz zaburzyć estetykę, elegancję i klasę wnętrza. Jak mówi popularne przysłowie “co za dużo, to niezdrowo”. Odnosi się to także, do aranżacji pomieszczeń. Dywan do szarej kanapy powinien być wybrany z głową. Dlatego zastanów się nad swoim wyborem, zanim go dokonasz. 

Szara sofa - jaki dywan - wzory
Szara sofa z dywanem we wzory. Źródło: Oficjalna strona producenta Mebel Partner. 

Teraz już na pewno wiesz jaki kolor dywanu do szarej kanapy wybrać. Tak naprawdę masz wiele możliwości i tylko od Ciebie zależy, na jakie odcienie postawisz. Jednak pamiętaj o rozwadze i nie wprowadzaj zbyt dużo barw. Jeśli wybierzesz już kolor dywanu, to postaraj się w tym samym odcieniu dobierać inne dodatki. Tylko wtedy dobrze będzie się prezentować szara sofa. Jaki dywan wybrać? To już wiesz! Dywan do szarej kanapy, to już dla Ciebie nie problem! 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów