Nowoczesne toalety w domu – co możesz wybrać do innowacyjnej łazienki? 

Porady

20.11.2023

Łazienka staje się coraz bardziej centralnym punktem domu, a projektanci oraz producenci starają się sprostać rosnącym oczekiwaniom, oferując innowacyjne rozwiązania. Jednym z kluczowych elementów każdej łazienki jest toaleta, a dzisiejsze modele nie tylko spełniają swoją podstawową funkcję, ale także wpisują się w nowoczesne trendy designu i technologii. 

W tym artykule pokażę Ci, jakie innowacyjne rodzaje toalety można znaleźć na rynku, a także jakie są ich zalety. 

Nowoczesne toalety w domu – z Japonii do Europy 

Na pewno nie raz słyszałeś już o nowoczesnych japońskich toaletach. Teraz już nie tylko w Azji można je zobaczyć w mieszkaniach. Coraz częściej ludzie w Europie wykorzystują ten japoński wynalazek. Dotyczy to także Polski. Nic w tym dziwnego, ponieważ urządzenia przenoszą higienę okolic intymnych na wyższy poziom. Dzięki wielu funkcjom, które ułatwiają korzystanie z wc i zapewniają wysoki komfort każdemu domownikowi. 

Rodzaje nowoczesnych toalet

Toalety myjące – 2w1 do każdej łazienki 

Toalety myjące są niezwykle praktycznymi urządzeniami, które sprawdzą się w każdej łazience. Jest to połączenie toalety z bidetem. Dzięki temu nie musisz kupować dwóch urządzeń i zastanawiać się, jak zmieścisz je w swoim małym pomieszczeniu. 

Wybierając tę armaturę łazienkową, nie tylko wprowadzasz nowoczesność do wnętrza, ale także troszczy się o ekologię i środowisko. Korzystając z toalety myjącej ograniczać zużycie papieru toaletowego praktycznie do zera. Co więcej, takie nowoczesne toalety w domu  zmniejszają eksploatację oraz zużycie wody. 

Deski myjące z funkcją bidetu

“Niedawno kupiłem nową toaletę. Nie chcę jej wymieniać”

Nie musisz wyrzucać nowego sprzętu. Możesz do swojej toalety dokupić deskę myjącą z funkcją bidetu. Tego typu akcesoria są kompatybilne z większością muszli i tworzą estetyczną całość. Dzięki temu nie tracisz już wcześniej zakupionego modelu, a tylko trochę go modyfikujesz i ulepszasz. Nie martw się, tego typu urządzenie także będzie spełniać wszystkie Twoje wymagania. Posiada wiele funkcji i zapewni wysoki poziom higieny. Tak samo, jak w przypadku toalety myjącej, oszczędzasz wodę i zmniejszasz zużycie papieru. 

Funkcje toalet myjących i desek 

Nowoczesne toalety w domu to spory wydatek. Dlatego pewnie zastanawiasz się, czy na pewno warto inwestować w takie urządzenia. Oto kilka funkcji, które powinny Cię przekonać do głębszego zastanowienia się nad zakupem tej innowacyjnej armatury łazienkowej. 

  • funkcja bidetu – po skorzystaniu z toalety z tyłu muszli wysuwa się specjalna dysza wykonana z plastiku lub metalu, która pod ciśnieniem wypuszcza wodę i czyści okolice intymne. Jest to bardzo przydatna opcja. Dzięki temu korzystać swobodnie z toalety mogą nawet osoby starsze i niepełnosprawne. 
  • regulacja temperatury wody i suszenie – nowoczesne toalety w domu tego typu mają także regulację temperatury, dzięki czemu możesz dostosować ją do swoich preferencji. 
  • samoczyszcząca się dysza – nie musisz obawiać się o bakterie i zanieczyszczenia. Dysza bidetowa czyści się sama przed i po użyciu. 
  • automatyczna spłuczka i wolnoopadająca klapa – kolejne funkcje, które sprawią, że korzystanie z toalety będzie wygodniejsze i prostsze. 
  • dezodorant w muszli – niweluje nieprzyjemne zapachy. 
  • nocna lampka i wolnoopadająca deska – możesz swobodnie korzystać z toalety nie włączając światła. Nie zakłócisz dzięki temu spokojnego snu domowników. To samo z wolnoopadającą deską. 

Jak widzisz nowoczesne toalety w domu to naprawdę duże ułatwienie. Wybór odpowiedniego modelu zależy od indywidualnych preferencji, potrzeb i możliwości przestrzennych. Inwestycja w nowoczesną toaletę to nie tylko krok w stronę komfortowego użytkowania łazienki, ale także sposób na podniesienie estetyki i funkcjonalności tego ważnego pomieszczenia w naszym domu.

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów