Jak urozmaicić wygląd fotela? Kilka najciekawszych propozycji

Fotele do salonu

21.01.2022

Fotele to elementy wyposażenia, które kupuje się raz na kilka lat. Nic więc dziwnego, że te po kilkunastu miesiącach użytkowania po prostu zaczynają się nudzić. Wtedy często zaczyna się szukanie sposobu na to, jak tchnąć w meble nową energię oraz świeżość. Nikt nie będzie przecież zmieniał fotela, tylko dlatego, że przestał się on nieco podobać. W takiej sytuacji o wiele lepiej postawić na jego lekkie odświeżenie. Jak urozmaicić wygląd fotela? Sprawdź kilka najlepszych propozycji!

Propozycja nr 1 – nieoceniona narzuta na fotel

Jeśli chcesz szybko i tanio urozmaicić wygląd fotela, weź w pierwszej kolejności pod uwagę stylowe narzuty dekoracyjne. 

Nie mówimy jednak o dokładnie takich samych modelach jak na sofę czy łóżko. W ofercie wielu marek produkujących tekstylia wnętrzarskie znajdziesz bowiem specjalne mniejsze kapy dedykowane na same siedziska. Szeroki wybór czeka na Ciebie np. na https://www.karo.waw.pl/category/narzuty-na-fotele.

Wystarczy dobrać narzutę do pozostałej części aranżacji danego pomieszczenia i tak naprawdę gotowe! Za kilkadziesiąt złotych możesz całkowicie zmienić charakter wnętrza i sprawić, że fotel nabierze świeżości.

Świetnym rozwiązaniem może okazać się kapa typu futrzak, na której powierzchni znajdziesz delikatne i bardzo miękkie włosie. Ciekawie prezentują się też modele ze wzorem. Co ciekawe, kupując kapę na fotel, możesz przy okazji zdecydować się również na narzutę na zestaw wypoczynkowy. Wtedy spójna aranżacja jest gwarantowana!

Propozycja nr 2 – poduszki dekoracyjne sprawdzają się zawsze

Kolejny tani i szybki sposób na odświeżenie wyglądu fotela to zakup poduszek dekoracyjnych. Te pewnie znowu kojarzysz głównie z zestawem wypoczynkowym czy łóżkiem w sypialni, jednak świetnie radzą sobie też w przypadku siedzisk tapicerowanych.

Już jedna taka poduszka zdziała cuda. Fotel będzie wyglądał nowocześnie i stylowo. Ty zyskasz natomiast dodatkowe podparcie pod plecy, które świetnie wpłynie na komfort użytkowania mebla. 

Gdy zależy Ci na przytulnym wnętrzu, zastosuj zarówno poduszki, jak i narzuty. Ciekawe komplety możesz skomponować, wchodząc na https://www.karo.waw.pl. W ofercie sklepu znajdziesz wyjątkowe tekstylia dekoracyjne, które zestawione ze sobą sprawią, że całe pomieszczenie stanie się wyjątkowe.

Jak dobierać poduszki do narzuty? Możesz działać na zasadzie – ten sam materiał, inny kolor lub tworzyć autorskie kompozycje. Wybór należy do Ciebie. 

Propozycja nr 3 – oklejenie lub wymiana nóżek

Kolejny ciekawy sposób na zmianę wyglądu fotela to zabawienie się jego nóżkami. Te smukłe i wysokie możesz spokojne okleić specjalną taśmą dekoracyjną lub okleiną. Oczywiście wymaga to dość sporej precyzji i nakładu pracy, jednak efekt może przejść Twoje najśmielsze oczekiwania. 

Nie musisz oczywiście oklejać całych nóżek. Czasem wystarczy kilka kolorowych pasków czy coś w rodzaju wyodrębnionej wstawki u dołu podpórek. Jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia i kreatywność.

Gdy nie masz czasu na takie działania, równie dobrze możesz kupić nowe nóżki i po prostu je wymienić. Wtedy masz szansę na całkowicie nowy mebel. Zmieni się bowiem nie tylko jego wygląd, ale czasem też i wysokość. Warto więc rozważyć taką opcję.

Propozycja nr 4 – zmiana tapicerki na nową

Na koniec zostawiliśmy jedną z najdroższych propozycji. Swój ukochany, jednak już nieco nudny fotel, możesz przecież oddać w ręce tapicera. Ten zmieni materiał obiciowy na nowy i modniejszy. Będziesz mógł wybrać inny kolor, teksturę czy wykończenie. Siedzisko zmieni się nie do poznania. 

Trzeba jednak liczyć się z tym, że wymiana tapicerki jest dość kosztowna. W większości przypadków i tak będzie bardziej opłacalna, niż zakup nowego fotela. 

Jak widać, możliwości jest przynajmniej kilka. Te wymienione przez nas to oczywiście nie wszystkie. Możesz sam wpaść na jakiś świetny pomysł i go zastosować. Do tego warto łączyć różne propozycje. Wtedy masz pewność, że stary-nowy fotel będzie prezentował się zjawiskowo. 

Podobne artykuły

Chcesz
abyśmy
o Tobie
napisali?

Skontaktuj się z redakcją

Bądź zawsze
na bieżąco

Zapisz się do newslettera i nie przegap
publikacji najnowszych artykułów